Nagy-Magyarország térképpel fotózkodni provokáció? Hogyan kell megemlékezni egy ilyen évfordulóról? A Mandiner Vitaest sorozat következő részének témája az egész nemzetünket érintő békediktátum, amit épp 100 évvel ezelőtt írtak alá a Nagy-Trianon kastélyban.
2020. június 03. 08:00
p
0
0
78
Mentés
Miért van az, hogy a nemzetközi közvélemény a Nagy-Magyarországra való utalásokat, emlékezéseket szélsőjobbos szentimentalizmusnak értékeli, és a súlyos történelmi-jogi igazságtalanság megértésére érzéketlen? Nagy-Magyarország térképpel fotózkodni provokáció? Hogyan kell megemlékezni egy ilyen évfordulóról?
Trianon 100. évfordulóján, 18:30-tól ezekre a kérdésekre is keressük a választ vendégeinkkel: Trianon 100. évfordulóján, 18:30-tól ezekre a kérdésekre is keressük a választ vendégeinkkel, Schmidt Máriával, Hatos Pállal és Szakály Sándorral.
Éppen előzésben voltam, amikor hátulról megjelent egy levillogni akaró autós, rányomtam a gombra, és mivel a megelőző kommunikáció angolul folyt, a villogósnak címezve annyit mondtam, hogy „fuck you”, majd pedig minden mondat végére odatettem, például hogy „Google”.
A történész szerint a fejedelem hozott egymásnak ellentmondó döntéseket, de mindig a realitásokhoz alkalmazkodva: képes volt nagyívű terveiről lemondani, ám az adott körülményeket országa számára maximálisan kihasználni.
Szokatlan, hogy más országok NATO-nagykövetei vitatott atlaszt kapnak, amelyben ugyan Nagy-Magyarország nem szerepel kifejezetten, de a térképek és a kísérő szövegek vitatottak.
Az ember személyisége nem csak úgy pottyan bele az Univerzumba. A személyiség fejlődése során integrálódnak a különböző szintű csoport, közösségi lényegek, atribútumok.
Egy magyarnak fejlődött embernek közössége megsértése belső személyiségét sérti, országa megcsonkítása lelkéig hatol. Akinek ez nem fáj az más személyiségű embernek fejlődött ki.
Ennyi.